Uzená vepřová panenka 400g

239 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

U nás uzená, vepřová panenka. Skvělá jako chuťovka, vhodná i pro saláty apod. úpravy. Normovaná hmotnost 1ks = 400g. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

O uzení:

Uzení je tepelná úprava masa či sýrů, která spočívá v ponechání potraviny po určitou dobu v teplém kouři vzniklém hořením dřeva. Před uzením se maso zpravidla na několik dní nakládá do solného nálevu, čímž se do značné míry konzervuje. Samotné uzení teplým kouřem maso vysušuje, tepelně upravuje, dále konzervuje a dodává potravině specifickou chuť. Doba uzení závisí na velikosti upravovaných kusů masa nebo masných výrobků a na požadované úrovni vysušení. Uzené potraviny mají oproti čerstvým výhodu, že jsou trvanlivější, a tedy delší dobu vydrží v prostředí, kde není k dispozici chlazení.

Náš tip:

Kousky čerstvé zeleniny nakrájejte a promíchejte s citronovou šťávou a solí a olivovým olejem. Panenku nakrájejte na plátky a položte na připravený salátek. Můžete zakapat hořčičnou zálivkou. Příprava zálivky je jednoduchá, smíchejte libovolnou hořčici a to v poměru 2 lžíce hořčice, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy, sůl, pepř.

Složení

x

Alergeny

x

Skladování

V lednici při teplotě 0–5 °C.

Trvanlivost

Garantujeme minimální dobu trvanlivosti 21 dní. Jinak vám vrátíme peníze zpátky. Více informací o skladování a době spotřeby najdete zde.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: